TikTok’da gördüğü oyun küçük çocuğun sonu oldu! Komadan çıkması mümkün görünmüyor!

İngiltere’de, 12 yaşındaki bir çocuk TikTok’ta viral olan boğma oyununu tek başına olduğu bir zamanda denemesi sonucunda, nefes alamaması nedeniyle komaya girdi. Yaşam destek ünitesine bağlanan çocuğun fişinin çekilmemesi için ailesi hastaneyle yönetimi ile mücadele etmye başladı.

13.06.2022

İngiltere’de jimnastik yeteneği ile bilinen 12 yaşındaki çocuk, Archie Battersbee, 7 Nisan’da sosyal medya platformu TikTok’ta viral olan boğma oyununu kendi başına oynarken boynuna geçirdiği bağ sebebiyle nefessiz kalarak komaya girdi. Yaşam destek ünitesine bağlanan Archie için doktorlar komadan çıkmasını mümkün görmüyorlar. Hastane tarafından fişi çekilecek olan Archie’nin ailesi, çocuklarının hayattan koparılmaması için hukuki mücadele başlattı.

Beyin ölümü gerçekleşmiş olan küçük Archie’nin annesi Hollie Dance, yaptığı açıklamada “Oğlumun kalbi halen atarken onun yaşamdan koparılmasına rıza göstermemi bekliyorlar, bu acımasızlık, Hastanelerde Covid-19 hastaları en az üç ay yoğun bakımda tutulabiliyordu. Benim oğlumdan neden hemen vazgeçiyorlar?” ifadelerini kullanarak isyanını dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.