Trabzon’da Atatürk Posterine Saldıran Cübbeliler Kim? Atatürk Posterine Saldıranlar Hangi Cemaatten, Saldırganlar Tutuklandılar mı?

19.06.2022

Sosyal medyanın gündemine gelen Trabzon’da Atatürk posterine saldıran cübbeliler vatandaşlara tepkiler yağdı. olayın gündeme gelmesi ile vatandaşlar tarafından, Trabzon’da Atatürk Posterine Saldıran Cübbeliler Kim? Atatürk Posterine Saldıranlar Hangi Cemaatten, Saldırganlar Tutuklandılar mı? gibi soruların cevapları aranmaya başlandı.

Kunduracılar Çarşısı Cevdet Akçay Sokak’ta bulunan esnaf Türk bayrağının yerde olması sonucunda güvenlik kameralarını incelediklerinde, durum netlik kazandı. İki cübbe giymiş vatandaşın saldırıyı gerçekleştirdiklerini tespit edip ilgili mercilere şikayette bulundular.

Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Trabzon Emniyet Müdürlüğü, şahısların yakalandığı ve soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

Emniyet Tarafından Yapılan açıklama şu şekilde:
“17.06.2022 gunu saat 22.30 sularında Kemerkaya Mahallesi Cevdet
Akçay Sokak üzerinde meydana gelen Atatürklü Türk bayrağına saldırı konusu ile ilgili olarak adli makamlardan alınan talimata istinaden yapılan araştırmalarda:

Türk bayrağına zarar verenlerin V.E. ile yanında A.S. isimli şahıslar olduğu tespit edilmişti.

Şahıslar, ekiplerimizin araştırmaları sonucu yakalanmıştır.

Bahse konu olan şahıslar hakkında Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama suçlarında adli tahkikat başlatılmıştır. “

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.