Umre ziyareteri ne zaman yapılacak? | Umre fiyatları ne kadar? | Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından umre ziyaretleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. | Diyanet 2022 umre fiyatları ne kadar? | Umre ne zaman yapılacak? 

16.04.2022

UMRE ZİYARETLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan umre ibadetlerinin Ramazan Bayramı’ndan sonra Şevval umresi ile yeniden başlayacağını duyurdu. 19 Nisanda yapilaca olan Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulunun ardından detaylar açıklanacak!

DİYANET 2022 UMRE FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulunun yapacağı toplantıda, umre ücretini netleştireceğiz. Umrede yaş sınırı yok.” demişti. 19 Nisan’dan sonra umre fiyatlarının netleşmesi bekleniyor

PEKİ HAC KURASI ÇEKİLECEK Mİ?

Suudi Arabistan yönetimi bu yıl hac icin 1 milyon ziyaretçiyi kabul edeceğini duyurmuştu. Yönetim tarafından Türkiye’nin Kovid-19 “kırmızı listesi”nden çıkarılmasının ardından hacı adayları kura çekimleri hakkında araştırmalara başladı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ikinci bir kuranın olmayacağını duyurdu.

HACI ADAYLARI NASIL BELİRLENECEK?

Başkan Erbaş, 84 bin hacı adayı arasından hacca gidecek olanların nasıl belirleneceğine idair yapılan soruya, “Diyelim ki ilk 30 bini alırız, eğer o ilk 30 bin içerisinden gitmeyecekler olursa, geriden gelenleri onların yerine katarız. İkinci bir kura olmayacak.” Diye cevap verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.