Ünlü Psikolog Esra Ezmeci Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Evlimidir? Kiminle evlidir? Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci nereden mezun olmuştur? İnstagram hesabı nedir?

28.04.2022

Esra Ezmeci, istanbul’da 1 Ağustos 1986 tarihinde doğmuştur. Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, İstanbul Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra, İstanbul Haliç Üniversitesi’nde klinik psikoloji üzerine yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra adli bilimler doktorasına geçiş yapmıştır. Ezmeci 2005 yılında Tutku Dalmaz ile dünya evine girdi. Bu evliliği 10 yıl devam eden Ezmeci 2015 yılında Tutku Dalmaz’dan boşandı. Yaptığı bu evlilikten 1 oğlu olmuştur.

Esra Ezmeci stajını İstanbul Çapa Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde tamamladı. Uzunca bir süre uzman klinik psikolog olarak İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde görev yaptı. Halen İstanbul Etiler de TERAPİ EVRENİ adlı kendi terapi merkezinde psikologluk görevine devam etmektedir.

Bağımlılık tedavisi, aile/ilişki/evlilik danışmanlığı, ergen psikolojisi, bireysel danışmanlık üzerine çeşitli konularda danışmanlık ve tedavi çalışmalarına devam etmektedir. Kendisini geliştirmiş olduğu geçmişi temizleme terapisi ile oldukça başarı almıştır. Bir çok TV kanalında Program hazırlayıp sunuculuğunu yapmıştır. Psikoloji üzerine makaleler yazmıştır. Kaleme aldığı “Süt Lekesi”“Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir” ve “Kararı Ben Veririm” isimli kitaplarını okurseverlerinle buluşturmuştur..

Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, sosyal medya hesaplarından Instagram‘ı aktif olarak kullanmaktadır.

İnstagram Hesabı: @esraezmecii 

İnstagram üzerinden Ezmeciye Sorulan soruya verdiği cevap…

Instagram hesabından bir bayan takipçisi tarafından “Kocamın kız kardeşiyle ilişkim var. Oğlum bunu gördü ‘beni dahil etmezseniz herkese söylerim’ diyor ne yapmalıyım?” diye sorulan bir soruyu paylaştı. Şaşkınlık yaratan bu soruya cevap veren Ezmeci, “Böyle dinamikler zaten çok yanlış, oğlunuz nasıl size bunu söyleyebilir? Bence hep birlikte psikolojik destek almanız lazım” diyerek cevap verdi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.