Ferit Nuri Solak Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

12.02.2024
597
Ferit Nuri Solak Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

Son günlerde Eskişehir’e yönelik gerçekleştirdiği yatırımlarla dikkat çeken girişimci Ferit Nuri Solak, kökeni Yahyalı olan bir Kayserili iş adamıdır. Ferit Nuri Solak’ın biyografisi gençlere örnek olacak bir türden. Başarı hikayesini bir ara kendi ağzından dinlemek isteriz Ferit Nuri Solak’ın. Ferit Nuri Solak, Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde elma üretimiyle Türkiye genelinde önemli bir konum elde etmiş ve ürettiği elmaları 18 farklı ülkeye ihraç etmiştir.

50 yaşında, evli ve üç çocuk babası olan iş adamının başarı dolu iş geçmişi bilinse de, biyografisi hakkında çok fazla bilgi bulunmuyordu, bizlerde sizin için araştırdık.

Kendisi Aslen Yahyalı’dır, Yahyalı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kayseri iline bağlı bir ilçedir. Kayseri şehir merkezinin güneybatısında yer alan Yahyalı, coğrafi olarak Kayseri’nin dağlık ve kırsal bölgelerinden birine konumlanmıştır. İlçe, tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle öne çıkan bir yapıya sahiptir. Şu anda 3. nesil bir kahve zincirinin bir parçası olarak bilinen Ferit Nuri Solak, Eskişehir’de kurduğu Loba Coffee & Bakery ile büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu mekan, Eskişehir halkından tam not alarak genç ve yaşlı her kesimden yoğun bir takipçi kitlesi ve ilgi görmektedir. Ferit Nuri Solak ile kısa sürede bir röportaj yapıp yayınlayacağız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.